Ogórecznik lekarski i jego właściwości

Ogórecznik lekarski to ciekawa roślina, której lecznicze właściwości zapewniły sporą popularność w gronie miłośników zdrowego stylu życia. Co warto wiedzieć o ogóreczniku? Jak uprawiać ogórecznik lekarski i w jaki sposób wykorzystywać jego moc?

Właściwości ogórecznika lekarskiego

Niezwykłą moc ogórecznika lekarskiego doceniono już w czasach starożytnych. Wówczas uważano, że roślina ta świetnie sprawdza się w przypadku tych osób, które muszą sobie dodać odwagi. Trunki zawierające tę roślinę były zatem podawane tym, którzy musieli wypełnić ważną misję, np. rycerzom, którzy wybierali się na wojnę. Jak dziś wykorzystywany jest ogórecznik. Zastosowanie tej rośliny jest dość szerokie. O leczniczych właściwościach tej rośliny decydują takie substancje, jak cenne dla naszego zdrowia kwasy, witaminy, minerały oraz śluzy. To dzięki nim ogórecznik lekarski pomaga nam dbać o zdrowe i mocne serce, staje się też cennym sojusznikiem w walce z gorączką.

Jak ogórecznik lekarski wspiera naturalne piękno?

Ogórecznik lekarski jest rośliną, którą można z powodzeniem wykorzystać nie tylko w medycynie, ale i w naturalnej kosmetyce. Tu cenionym skarbem jest olej, pozyskiwany z nasion ogórecznika. Pomaga on w dokładnym oczyszczaniu cery wrażliwej, jest też cennym wsparciem dla tych osób, które chcą zapewnić suchej skórze możliwie jak najlepszą pielęgnację.

Jak uprawiać ogórecznik lekarski?

Uprawy ogórecznika cieszą się w Polsce coraz większa popularnością. Nie są one zbyt wymagające, zatem każdy z nas może stworzyć swą uprawę. Ważne, by wysiewać tę roślinę wprost do gruntu lub doniczek oraz unikać przesadzania. Żyzna i spulchniona ziemia jest tu sprawą bardzo ważną, podobnie jak dostęp do słońca. Ogórecznik lekarski nie lubi też nadmiernego zagęszczenia. Im ciaśniej posadzimy te rośliny, tym większe ryzyko, że nasza uprawa zostanie zniszczona przez grzyby i wywoływane przez nie choroby.

Justyna Kalisiak

Justyna Kalisiak

Back to top